Şehirlerarası seyahatte mükemmel güvenlik ve daha fazla esneklik

MAN Lion's Intercity, yolcular için daha fazla güvenlik ve konfor, sürücünün tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış rahat bir kokpit ve maksimum sürüş ekonomisiyle sizi kendisine hayran bırakacak.

Yüksek konfigürasyon esnekliği sayesinde MAN Lion's Intercity, şehirlerarası otobüs, servis otobüsü ya da okul otobüsü olarak kullanılabilir. Öğrenci taşımacılığı açısından güvenlik hiç kuşkusuz ki birinci önceliktir. MAN Lion's Intercity, otobüs üst yapılarının dayanımına yönelik olarak çok sıkı düzenlemeler getiren ve 2017 yılından itibaren geçerli olacak olan ECE R66.02 direktifindeki şartları şimdiden yerine getirmektedir.


Üstün MAN Kalitesinde İşçilik

MAN Lion's Intercity'de malzeme, imalat ve işçilik, en uzun kullanım ömrüne göre planlanmıştır. Otobüs, yüksek MAN kalite standartları sayesinde en zorlu şehirlerarası kullanım şartlarına uygun olarak en iyi şekilde donatılmıştır.


Aktif Güvenlik

Karayollarında her zaman kazalar olabilir. Bu yüzden yolcular, sürücü ve trafikteki diğer insanlar, emniyetleri için her şeyin yapılmış olduğu konusunda güven içinde olmaları önemlidir. MAN Lion's Intercity'de güvenlik birinci önceliktir. Ayrıca kazalar, onarım ve bekleme süreleri nedeniyle maliyetlerin artmasına da yol açar. Şehirlerarası otobüsümüz çok sayıda güvenlik sistemi ile donatılmıştır. Böylece kaza riski önemli oradan azaltılmış ve sürüş ekonomisi ise artırılmıştır.


Pasif Güvenlik

MAN Lion's Intercity, ezilme dayanımı konusunda 2017 yılından itibaren geçerli olacak olan ECE R66.02 direktifini şimdiden sağlamaktadır ve bu sayede çok yüksek bir pasif güvenlik sunmaktadır.


Ekonomiklik

MAN Lion's Intercity'nin düşük yakıt tüketimi gerçekten tatmin edicidir. Bunun için geliştirme aşamasında hafif bir yapı öngörülmüştür. Kapsamlı testler sonrasında hava direncinde de kayda değer bir azalma sağlanmıştır. Ayrıca bakım ve onarım kolaylığı sayesinde otobüslerin hizmet dışı kalma süreleri de en aza indirilmiştir.


MAN Lion's Intercity, sunduğu iki uzunluk seçeneğiyle daha fazla esneklik sağlar

Güvenli ve verimli sürüş

Gelecekte güvenliğe, kalite ve güvenilirliğe yönelik beklentiler giderek artacaktır. Çok sayıda teknolojik geliştirme ve yenilik daha ilk bakışta göze çarpmaktadır – örneğin ham yapı alanında, tahrik sisteminde, yürüyen aksamda veya asistan sistemlerde. Burada da MAN eksiksiz niteliktedir.MAN Lion´s Intercity* güvenlik bileşenleri

Elektronik fren sistemi (EBS)

Lastik basıncı kontrol sistemi TPM

Acil frenleme asistanı (EBA)

Acil fren sinyali

Yangın ihbar sistemi

Elektronik stabilite programı (ESP)


MAN Lion's Intercity: şehirlerarası trafikte en yüksek verim için geliştirildi

Çalışan işletmelerde maksimum tasarruf için yakıt tüketiminin azaltılması ve hizmet dışı kalma süreleri oldukça önemlidir. Boyutların küçültülmesi, bunun neticesinde elde edilen hafif yapı ve hava direncinin kayda değer ölçekte azaltılması sayesinde MAN Lion's Intercity'nin verimi büyük oranda artırılmıştır. Bunun yanında olağanüstü bakım ve onarım kolaylığı sayesinde günlük kullanımda zamandan ve masraftan tasarruf sağlar.

 • Ağırlık optimizasyonu
 • Yakıt tasarrufu
 • Hava direncinde küçülme
 • Bakım ve onarım kolaylığı
 • MAN kalitesi ve üstünlüğü kanıtlanmış bileşenler
 • Kompakt ve verimli: MAN D0836 LOH motor (dik)

MAN servis sözleşmeleri

MAN Truck & Bus AG kısa sürede kendini amorti eden kişisel hizmet paketleri sunmaktadır – Mutlak güvenilir ve en üst seviye kalitede.


MAN satış sonrası portalı

Yeni MAN satış sonrası portalı üzerinden MAN satış sonrasına yönelik tüm önemli bilgileri ve hizmetleri çağırabilirsiniz.

MAN satış sonrası portalı hakkında


MAN TopUsed İkinci el araçlar

MAN Truck & Bus AG, herhangi bir MAN otobüsünü ikinci el olarak temin etme imkanını sunmaktadır. İhtiyacınıza uygun aracı bulmak için kapsamlı arama fonksiyonlarından faydalanın.

MAN ikinci el araçlar hakkında


Aydınlık ve keyifli seyahat

MAN Lion's Intercity'nin iç mekanı, okul otobüsü, servis otobüsü ya da şehirlerarası otobüs olarak yolcu ve sürücülerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek üzere geliştirildi. Büyük pencere alanları ve cam tavan kapakları sayesinde aydınlık ve keyifli bir atmosfer elde edildi. Kaliteli işçilik ve geniş iç hacim, şehirlerarası seyahatlerde cazip bir oturma konforu sunar. Hassas işçilik ve sağlam malzemeler, ekonomik şartlarda günlük kullanım için mantıklı bir şekilde tasarlanmıştır.


Atmosfer

Klima sistemi

Hafif ve çok verimli klima sistemi, ağırlıkta 66 kg'lık bir tasarruf sağlar, olağanüstü sessiz çalışır ve uzun bir kullanım ömrü için optimize edilmiştir.

Oturma konforu

Oturma konforu, şehirlerarası seyahatler için önemli bir konudur. MAN Lion's Intercity'de bu türden kullanım için özel olarak geliştirilmiş, ağır hizmet tipi ve birinci sınıf koltuklar mevcuttur.

Keyifli ve aydınlık iç mekan

Büyük pencere alanları ve iki adet cam tavan kapağı sayesinde yolcular gün ışığının tadını sonuna kadar çıkarabilirler. İç aydınlatma bağımsız olarak kontrol edilebilir ve isteğe göre perdelikler huzurlu ve sessiz bir atmosfer sağlar.
Akustik

MAN Lion's Intercity'deki rahat yolculuk deneyiminin sırrı, olağanüstü düşük gürültü seviyesidir. Bunu mükemmel bir gürültü yalıtımı ve işçilikte ve montajda uygulanan yüksek kalite standartları sağlar.
Donanım

Kullanım alanına özel konfigürasyon

Esnek modüler sistem, aracın şehirlerarası otobüs, okul otobüsü ya da servis otobüsü amaçlı kullanımına bağlı ihtiyaçlara yönelik ideal bir konfigürasyona sahip olmasını mümkün kılar.

Bagaj hacmi

MAN Lion's Intercity, son derece geniş bagaj bölümü ve çok sayıdaki eşya saklama gözleri ile birlikte 6,4 m³'e varan bir bagaj hacmi sunar.


Şehirlerarası otobüsler, okul otobüsleri ve servis otobüslerinde kullanım amaçlı olarak yeni geliştirilen sürücü bölümü

Her gün düzenli olarak belirli bir hat üzerinde trafiğine çıkan sürücülerin tam bir konsantrasyona ihtiyacı vardır. MAN Lion's Intercity, bu anlamda mümkün olan en iyi koşulları hazırlamak için özel kullanım özelliklerini eksiksiz olarak sunan, yeni geliştirilmiş ergonomik bir sürücü bölümüyle donatıldı. Sürücü koltuğu, sahip olduğu çok yönlü ayar seçenekleri sayesinde sürücüye özel bir konfor sunar.

Kumanda kutusunun yan tarafında bulunan çok sayıda pratik ve daima sorunsuz olarak erişilebilen gözler, evraklar ve küçük eşyaların saklanması için yer imkanı sunar. Bardak tutucusu, şişe tutucusu gibi diğer işlevsel elemanlar ve geniş ebatlı buzdolabı, günlük kullanımda konfor ve işlevsellik anlamında tüm arzularınıza yanıt verir.

Genel bakışta öne çıkanlar:

 • Çok sayıda eşya ve saklama gözüne sahip sürücü bölümü
 • Çok yönlü ayar seçenekleri sunan ergonomik sürücü koltuğu
 • Navigasyon fonksiyonlu ve büyük renkli ekrana sahip Infotainment-Multimedia Coach (MMC) sistemi
 • Çok fonksiyonlu direksiyon simidi
 • 12 ve 24 V prizler
 • Isıtmalı dış aynalar
 • Manuel/elektrikli sürücü storu
 • 1 numaralı kapı için radyo frekanslı uzaktan kumanda
 • Ön kapakta 41 litre saklama hacmine sahip buzdolabı
 • Bilet kutusu/bilet okuyucu için hazırlık